Firma Dlaczego warto wybrać Tulikivi

Piec cyrkulacyjny

Zalety rozwiązań pieców i kominków od Tulikivi

Zastanawiając się nad wyborem źródeł ogrzewania w swoim domu wiele osób zadaje sobie pytanie: czy warto zainwestować w nie będący najtańszym produktem na rynku piec Tulkivi?
Analiza korzyści, jakie zapewnia użytkowanie pieców tej właśnie marki, pozwala szybko rozwiać ewentualne wątpliwości i podjąć decyzję o dokonaniu tej jednorazowej, zwracającej się w czasie inwestycji.

Piec Tulkivi to produkt z najwyższej półki. Jest w 96% wykonany z pochodzącego z Finlandii naturalnego kamienia (steatyt). Wyjątkowy skład tego minerału powoduje, iż jest on odporny na bardzo wysokie temperatury (panujące w palenisku pieca i jego kanałach), a także posiada niesamowitą zdolność kumulowania energi oddając ją równomiernie w postaci promieniowania ciepła na długo po tym, kiedy wygasa ogień w palenisku.

Wiele osób nie odróżnia od siebie pieców i zwykłych kominków. Warto mieć na uwadze fakt, że jedyne, co łączy te pozornie podobne produkty, to obecność płomienia za szybą. Paleniska w obu przypadkach wytwarzają energię rzędu 800-1100 °C która to w większości kominków po przelocie przez czopuch i rurę spalin trafia do komina w postaci ok.600 °C. Z kolei w przypadku pieca Tulikivi - temperatura trafiająca po przejściu przez system kanałów do komina (zasada przeciwprądu) to 160 - 180 °C . Kolejnym ważnym elementem odróżniającym te dwa produkty jest materiał z którego wykonane jest "ognisko domowe" . W przypadku kominka jest to charakteryzujący się niewielką masą wkład żeliwny lub stalowy z zazwyczaj dekoracyjną obudową . W przypadku pieca Tulikivi to średnio masa 1000-1500kg steatytu o niespotykanie wysokim magazynowaniu energii. Daje to ogromne możliwości w zakresie odzyskiwania ciepła. Na przykład, spadek temperatury spalin rozkłada się następująco: z 800÷1100 °C (na wyjściu z paleniska) do 160÷180 °C (przy wejściu do komina).

Wytwarzając potężne ilości ciepła z jednego załadunku drewna, piec steatytowy oddaje je w sposób ciągły przez następne kilkanaście do dwudziestu kilku godzin. Dzięki temu nie ma konieczności ciągłego uzupełniania drewna w palenisku, a także dużych wahań temperatury w pomieszczeniu. Ten szczególny typ budowy oraz materiał z którego jest zbudowany sprawia, że piec steatytowy Tulkivi jest dla człowieka komfortowym, bardzo zdrowym i naturalnym źródłem ciepła, dodatkowo - oszczędzającym energię (drewno) oraz nasze środowisko.

Piec cyrkulacyjny

Na koniec warto pamiętać o tym, że piece Tulkivi mają bardzo długi okres żywotności. Współcześnie w Finlandii często można spotkać w pełni sprawne piece liczące blisko 150, a nawet więcej lat. Biorąc pod uwagę bezawaryjność tego typu pieców, można z pełnym przekonaniem powiedzieć, iż są one inwestycją sięgającą kolejnych pokoleń.

Przeżyjcie Państwo na żywo zafascynowanie piecem firmy Tulikivi w autoryzowanym punkcie sprzedaży. Tam doradzimy państwu dokładnie i fachowo. Od pierwszego spojrzenia do pierwszego palenia Tulikivi pieca w Państwa domu.


Szukaj