Historia Krótki zarys historii pieców Tulikivi

Historia

Od czasów, kiedy nasi praprzodkowie ujarzmili ogień, żywioł ten przez tysiące lat pozostawał w centrum ludzkiej uwagi. Niestety, wraz z rozwojem przemysłu i nowych technologii bezcenny kontakt pomiędzy ogniem a człowiekiem był stopniowo zatracany. A przecież zapomnienie kultury ognia mogłoby się wiązać z zaprzepaszczeniem znaczącej części kultury całej ludzkości.. Na szczęście nastąpiła zmiana! Współcześni - przeciążeni nowoczesnością - ludzie na powrót zwracają się w stronę tradycyjnych form życia odkrywając na nowo magię ognia. Magia ta może pojawić się także w Państwa domu: wraz z piecem Tulkivi. Warto pamiętać, że emituje on wyłącznie promieniowanie podczerwone - całkowicie zdrowe i przyjazne dla użytkowników. I dlatego - może stać się centralnym miejscem spotkań Państwa rodziny i przyjaciół, a także miejscem relaksu, w którym rozpływa się stres oraz kłopoty dnia codziennego.

Ciepło źródłem zdrowia i jakości życia

Ciepło słoneczne ma dla człowieka ogromne znaczenie. Wpływa na produkcję witaminy D, która m.in. pobudza działanie hormonów. Zimą, kiedy Słońce świeci tylko kilka godzin w ciągu doby, brakuje nam tej pobudzającej do życia energii.

Piece Tulikivi pomagają wyrównać niedobory promieniowania słonecznego dostarczając swoim użytkownikom dziennej dawki witalności i radości życia. Emitowane przez nie promieniowanie podczerwone posiada zdolności stymulowania obiegu krwi i przemiany materii. Dzięki temu w organizmie normuje się poziom cholesterolu, przyspiesza wydalanie toksyn, zmniejszają bóle kości, mięśni i stawów, a także jest wspomagane leczenie schorzeń dróg oddechowych.

Dzięki najnowocześniejszej technice spalania (komora cyrkulacyjna) piece Tulikivi spalają w szczególności bardzo czysto, nawet poniżej ostrych światowych norm emisji dwutlenku węgla, co także ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia. Wreszcie, nie należy zapominać o tym, że promieniowanie podczerwone spowalnia procesy starzenia się skóry! Tego wszystkiego nie zapewnią standardowe grzejniki centralnego ogrzewania oraz większość kominków. W odróżnieniu od pieca Tulikivi nie wypromimieniowują one ciepła, a jedynie ogrzewają powietrze, co dodatkowo je wysusza. Ciepło pieca Tulkivi jest inne. Swoim działaniem przypomina ciepło słoneczne - źródło energii i radości życia. Źródło najwyższej jakości życia Państwa i Państwa najbliższych.

Sprawiamy, że Państwa otoczenie stanie się cieplejsze i bardziej atrakcyjne

W naszej ofercie posiadamy 50 modeli w wersji standard, a także ponad 100 wariantów - dla każdego gustu: od pieców małych po bardzo duże, od klasyki, poprzez wersje rustykalne, aż po bardzo nowoczesny design. Każdy Klient znajdzie u nas piec dopasowany do własnego niepowtarzalnego gustu i upodobań. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom na stałe współpracujemy ze znanymi projektantami, którzy czynią nasz produkt jedynym w swojej klasie.
Możemy poszczycić się szanowanym w branży wyróżnieniem w konkursie: Fennia Price 2007 dla modeli: Vaski, Louhi oraz Valkia. Ponadto, firma Tulikivi jest rekomendowana przez Instytut Biologii Budownictwa Rosenheim, co więcej - jako pierwszy producent pieców na świecie otrzymała certyfikat ISO 9001.

Serdecznie zapraszamy Państwa do dołączenia do ponad ćwierćmilionowego grona szczęśliwych właścicieli  pieców oraz ponad 350 mln kilogramów - pierwszej klasy steatytu w ciągłym ,codziennym użytku .


Szukaj