Firma Informacje o piecach Tulikivi

Tradycja z inowacyjną techniką

W Finlandii piece steatytowe mają bardzo długą tradycję. Już bardzo dawno temu odkryto niesamowite właściwości tego naturalnego kamienia, który niesamowicie szybko pobiera energię cieplną, kumulując ją a następnie powoli i równomiernie oddając do otoczenia. Do pełnego rozgrzania kamienia wystarczy bowiem rozpalenie ognia na dwie-trzy godziny, a później nawet przez 24 godziny, można było się cieszyć ciepłym pomieszczeniem.


Z Finlandii na cały świat

W przeciągu trzech dziesięcioleci Tulikivi z małej rodzinnej firmy przeobraziła się w dużą grupę producenta pieców steatytowych i obróbki steatytu. Na całym świecie jest ponad 250.000 mieszkań i domów z piecem steatytowym TULIKIVI. Tylko z Finlandii pochodzi steatyt o bardzo wysokiej jakości, gdzie w Juuka , Soumussalmi i Kuhmo jest wydobywany ,oraz przez ponad 600 fachowców poddawany dalszej obróbce.

Finlandia

Design na czasie

Przedsiębiorstwo, obok techniki implementowanej w produktach, również wysoko ceni sobie design oraz wygląd. Dla tego pojawiła się kolekcja licząca ponad 50 okazałych modeli w standardzie o niezliczonych możliwościach wariantów realizacji. To w nich można odnaleźć rustykalne-tradycyjne (modele z zgrubnie rzeźbionymi elementami kamiennymi) ale również i design (modele o bardzo prostych liniach, które świetnie harmonizują z nowoczesnymi wnętrzami).

Design na czasie

Kunszt budowania pieców

Budowanie pieców ze steatytu jest tradycyjnym rzemiosłem. To dlatego produkty Tulikivi można otrzymać tylko w wyspecjalizowanym punkcie. Eksperci pracujący w tych punktach, którzy są stale kształceni, udzielą specjalistycznych porad oraz idealnie zainstalują zakupiony produkt.

Kunszt budowania pieców

Szukaj